بگذر

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 98 در روزهای 27 و 28 تیرماه سال جاری

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 98 در روزهای 27 و 28 تیرماه سال جاری

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد: آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 98 در روزهای 27 و 28 تیرماه سال جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش وبدا، دکتر آبتین حیدرزاده، رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: زمان توزیع کارت ورود به جلسه‌ آزمون از 23 لغایت 26 تیرماه است و شرکت‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ مرکز سنجش آموزش پزشکی، علاوه بر دریافت کارت ورود به جلسه، برگه‌ راهنما و آدرس حوزه‌های امتحانی را نیز دریافت کنند.

دکتر حیدرزاده  ضمن اشاره به حضور 70 هزار و 94 نفر داوطلب در این آزمون خاطرنشان کرد: 51 هزار و 861 داوطلب زن و 18 هزار و 233 داوطلب مرد در قالب 84 رشته‌ی تحصیلی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه مهمترین تغییر آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 98، لزوم کسب حد نصاب نمره‌ زبان انگلیسی است تصریح کرد: براساس این مصوبه، کسب حداقل نمره 10 از نمره‌ی 40 یا به عبارتی 25 درصد نمره در درس زبان انگلیسی از سال 98 و بعد از آن الزامی است.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: امیدواریم با تغییر زمان آزمون امسال از خردادماه به تیرماه، هموطنان سیل‌زده نیز توانسته باشند خود را برای آزمون آماده کنند.

دکتر حیدرزاده در پایان یادآور شد: علاوه بر تصویب قانون لزوم کسب حدنصاب نمره‌ زبان انگلیسی در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال 98 و بعد از آن، قوانین دیگری به شرح زیر در دستور کار مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت:

1ـ لغو قانون محدودیت طرح نیروی انسانی برای شرکت در آزمون در رشته‌های اجباری ملزم به گذراندن طرح نیروی انسانی
2ـ امکان استفاده از تسهیلات استعداد درخشان بدون آزمون برای دانش‌آموختگان رتبه اول رشته بهداشت عمومی
3ـ برگزاری مصاحبه برای رشته مددکاری اجتماعی
4ـ حذف قانون 20 درصد سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون  فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد از آزمون سال 1399 و بعد از آن
5ـ معرفی متقاضیان استعداد درخشان با آزمون از مجموع ورودی یک دانشگاه در یک سال
6ـ اعمال محرومیت یک ساله برای پذیرفته شدگان استعداد درخشان همانند داوطلبان عادی از سال 1400 و بعد از آن

انتشار: